Zaproszenie dla przedsiębiorców – 05 grudnia 2016

Rada Samorządu Gospodarczego „e-rzemiosło” Małych i Średnich Przedsiębiorstw Powiatu Kościańskiego, zaprasza wszystkich Przedsiębiorców, prowadzących działalność gospodarczą na terenie powiatu kościańskiego, na spotkanie, które odbędzie się w Auli Kolegium Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kościanie, przy ul. Bernardyńskiej 2, w poniedziałek 05 grudnia 2016 roku, o godz. 17.00.

Głównym celem spotkania jest powołanie Konsorcjum małych i średnich firm powiatu kościańskiego, dla realizacji budownictwa mieszkaniowego w powiecie kościańskim, w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego, z wykorzystaniem instrumentów finansowych z Narodowego Programu Mieszkaniowego „mieszkanie plus”, przyjętego uchwałą Rady Ministrów, z dnia 27 września 2016 roku.

Powołanie Konsorcjum ma zapobiec sytuacji, w której kontrakty na budowę mieszkań na terenie naszego powiatu, z wykorzystaniem środków z programu rządowego, otrzymają duże firmy budowlane lub deweloperskie z zewnątrz, z pominięciem małych i średnich firm z terenu naszego powiatu.

To my chcemy i powinniśmy budować nasze miasta i nasze mieszkania oraz realizować wszelkie inne inwestycje na naszym terenie, w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. Tylko poprzez działanie własnego Samorządu Gospodarczego MSP możemy zagwarantować sobie pełnię praw gospodarczych, a jednocześnie zapobiec faworyzowaniu przez władze samorządowe dużych firmy zewnętrznych, kosztem własnych, małych i średnich przedsiębiorców.

Brak jakiejkolwiek polityki mieszkaniowej władz samorządowych miast i gmin powiatu kościańskiego skutkuje tym, że od wielu już lat, budowane są u nas jedynie mieszkania komercyjne na sprzedaż i to wyłącznie przez firmy deweloperskie spoza powiatu (dochody z budowy i sprzedaży tych mieszkań są więc transferowane do innych regionów kraju), a mniej zamożni mieszkańcy naszych miast nie mają żadnych szans na uzyskanie mieszkania komunalnego na wynajem, bo takich mieszkań (podobnie jak mieszkań socjalnych) w ogóle się nie buduje.

Zobacz więcej: Zaproszenie na spotkanie z przedsiębiorcami powiatu kościańskiego.